Het ideale Sinterklaas toetje wat je goed kunt voorbereiden. In deze speculaas trifle vind je kruidige speculaas, friszoete mandarijn en sinaasappel, gebakken amandelen en een frisse yoghurtroom.
Gang Dessert
Keuken Sinterklaas
Trefwoord mandarijn, slagroom, speculaas
Voorbereidingstijd 25 minutenminuten
Bereidingstijd 10 minutenminuten
Totale tijd 35 minutenminuten
Servings 6personen
Equipment
stand- of handmixer
garde
6 of 8 glazen waarin je de trifle kunt opbouwen
Ingrediënten
150mlslagroom
2elpoedersuiker
150grmascarpone op kamertemperatuur
150grvolle Griekse yoghurt
1tlvanille-extract
25grblanke amandelen
olijfolie
2bio sinaasappels
2mandarijnen
150grspeculaasjes of speculaasbrokken met amandel, grof verkruimeld
ter garnering: speculaaskruiden en kleine blaadjes verse munt
Instructies
Klop 150 ml slagroom stijf met 2 el poedersuiker.
Roer in een tweede kom de mascarpone los samen met de Griekse yoghurt, 1 tl vanille extract en rasp van 1 bio sinaasappel. Doe dit met een garde, maar klop niet te hard. Het hoeft alleen gemengd te zijn, zonder klontjes. Spatel daarna rustig de opgeklopte slagroom erdoor.
Hak de amandelen in grove stukken of repen en rooster deze even in een koekenpan met 1 tl olijfolie. Voor meer smaak kun je ook nog een snufje speculaaskruiden en drupje honing toevoegen. Dit laatste is trouwens ook een hele lekkere snack. Dus als je toch al bezig bent, kun je ook een grotere batch roosteren met hele amandelen.
Halveer de sinaasappels en de mandarijnen en snijd de partjes eruit met een scherp mes. Als je bij de vliesjes steeds een driehoekje snijdt, wip je ze makkelijk uit de helften. Doe alle partjes in een bakje en knijp de helften erbovenuit zodat je het overgebleven sap ermee kunt mengen.
Pak 6 of 8 glaasjes en begin met een laag verkruimelde speculaas. Daarop komt een laag fruit en laag room. Herhaal dit tot je glaasjes vol zijn en/of je ingrediënten op zijn.
Garneer je speculaas trifles met geroosterde amandel, een snufje speculaaskruiden en een paar kleine blaadjes verse munt.
Notities
Met dit recept maak je een toetje voor 6 - 8 personen, afhankelijk van hoe groot je glaasjes zijn.
Je kunt alle componenten los van elkaar voorbereiden, al een dag eerder. Het opbouwen van de trifles zou ik vlak voor serveren doen. Zo blijft de speculaas lekker knapperig.