Een rijke tomatensalade voor de zomer met gebakken witvis,een umamitopping met kappertjes, ansjoviscroutons en dille.
Gang Salade
Keuken Mediterraans
Trefwoord dille, tomaat, vis
Bereidingstijd 30 minutenminuten
Totale tijd 30 minutenminuten
Servings 4personen
Ingrediënten
4sneetjesoud volkoren (zuurdesem)brood
1blikjeansjovisfilets op olijfolie, ik koop altijd de ansjovis van Fishtales
1citroen
zwarte peper
2witvisfilets, kabeljauw, wijting of andere witvis uit het seizoen, totaal circa 250 gram
zout
olijfolie
1sjalot, gesnipperd
1eltomatenpuree
4grote smaakvolle tomaten, bijv. trostomaten, 1 in blokjes en 3 in dunne plakken
1elkappertjes, afgespoeld
1elrode wijnazijn
3takjesverse dille
Instructies
Snijd het brood in blokjes. Verhit de olie uit het blikje ansjovis in een koekenpan op middelhoog vuur en smelt hierin 2 ansjovisfilets. Voeg de broodblokjes toe samen met een kneepje citroensap en bak op middelhoog vuur goudbruin en knapperig. Breng op smaak met zwarte peper. Schep vanuit de pan op een bord met keukenpapier.
Dep ondertussen de vis droog met keukenpapier en bestrooi met zout en peper. Gebruik dezelfde pan, voeg nog een extra scheutje olijfolie toe en bak de filets 2 - 3 minuten per kant, tot de vis net uit elkaar begint te vallen als je er rustig op drukt. Haal uit de pan en trek voorzichtig in grove stukken.
Fruit, op laag vuur, in het bakvocht de sjalot zacht en glazig. Voeg de tomatenpuree en tomatenblokjes toe en bak 1 minuut mee. Roer de kappertjes erdoor, blus af met de rode wijnazijn en 2 el water en laat kort pruttelen tot een dikke, umamirijke saus. Als je net als ik fan bent van ansjovis, kun je hier ook nog wat aan toevoegen, maar let op dat je het niet te zout maakt.
Pak een mooie schaal en verdeel plakken tomaat over de bodem. Bestrooi met een snufje zout en zwarte peper. Verdeel de witvis erover en lepel de umamitopping eroverheen.
Garneer met een scheut olijfolie, kneepje citroensap, de croutons en flink wat verse dille. Croutons over? Serveer die er gewoon bij, want die gaan wel op ;-).
Notities
Met dit recept maak je een salade voor 2 - 3 personen als lunch of een bijgerecht voor 4 personen. Opgemaakt op kleine bordjes kun je hier ook mooie voorgerechtjes van maken.