Mijn goede vriend Richard is door zijn London roots nogal verslingerd geraakt aan cheesecake toetjes. In deze gastblog lees je meer over zijn zoektocht naar het perfecte cheesecake toetje in Nederland. Niet gesponsord en we zijn er dus ook niet voor betaald. Maar voortgekomen uit een diepgewortelde passie voor cheesecake 🙂
Na 5 jaar lang gewoond te hebben in London was ik gewend om bij elke supermarkt een lekker cheesecake toetje te kunnen halen. Sinds ik weer terug ben in Nederland erger ik mij eraan dat dit overheerlijke toetje geheel niet bekend is. Geen supermarkt, althans niet mijn lokale AH en Jumbo, had dit in hun assortiment.
Natuurlijk kun je zelf een lekkere cheesecake maken, maar vaak heb je dan een hele taart waar je een maand van kunt leven. In mijn geval wel, dus niet zo goed voor de calorieën.
Maar het cheesecake toetje is bezig zijn opkomst in Nederland te maken! Als je goed zoekt, kun je tegenwoordig hier en daar een lekker cheesecake toetje vinden. Voor mij is “strawberry cheesecake” DE cheesecake, maar gek genoeg is juist deze nergens te vinden. Ik was dus zeer blij dat de Jumbo sinds kort een mini cheesecake doe-het-zelf pakketje in het assortiment heeft opgenomen. En zelfs van Nederlandse bodem, met verse Windmolenkaas uit Woerden.
Dit doe-het-zelf pakketje heeft de ideale grootte. Lekker samen delen en dan is het nog net gezond 😉 Je hoeft alleen het koekje op het bakkarton te plaatsen in de bakvorm. Daarna de cheesecake basis eroverheen schenken en 40 minuten in de oven. Ik leg er dan een lekkere combi van verse aardbeien en ambachtelijke aardbeienjam op. Even laten afkoelen in de koelkast en daarna heerlijk genieten.
En er wordt zelfs al gevarieerd in het schap. Gü, de sjieke toetjesmaker, heeft een Speculoos cheesecake uitgebracht. En volgens de speculoos kenner in mijn huis (Levi van 11) is dit echt “super heerlijk”.
Met de feestdagen voor de deur, nog op zoek naar een lekker toetje? Cheesecake it is! En met de doe-het-zelf kit kun je daar dus iedere variatie op maken die je maar wilt.
Dit is een bijdrage van gastblogger Richard.