Pompoensoep is altijd lekker. En laatst had ik weer zo’n mooi pompoen exemplaar in de keuken liggen die me verleidde om een heerlijke pan soep te maken. Ik had deze keer alleen zin in een soep met meer bite, dus aan het experimenteren geslagen!
Wat je nodig hebt voor 4 personen:
1 oranje pompoen van circa 1kg
2 uien
4 mooie trostomaten
2 groente bouillonblokjes
2tl kerrie
1tl kurkuma
1/2tl gemalen kardemom
gemalen zwarte peper
zeezout
olijfolie om in te bakken
soja yoghurt of crème fraiche
Wat je gaat doen:
Schil de pompoen en snijd deze in medium blokjes. Doe hetzelfde met de uien. Snijd de tomaten in stukjes.
Verwarm in een soeppan wat olijfolie en fruit hierin de stukken ui totdat ze glazig zijn. Voeg hier de stukken pompoen bij samen met de kerrie, kurkuma en kardemom en bak dit een minuut of 4 mee. Voeg daarna de stukken tomaat toe en bak dit nog ongeveer 2 minuten.
Voeg een liter water toe samen met de groente bouillonblokjes. Breng de soep aan de kook en laat zachtjes pruttelen voor een minuut 40 totdat de pompoen lekker zacht is. Pureer daarna de soep met een staafmixer en breng op smaak met peper en zout.
Serveer de soep met een lepeltje yoghurt of crème fraiche. Lekker met gesmolten kaasbroodjes uit de oven, gemaakt van zuurdesembrood. Ik krijg er nu alweer zin in 🙂