Zelfgemaakte kippensoep in de herfst, misschien wel een van mijn meest favoriete comfort food gerechten. Helemaal als ik een beetje grieperig ben. Vandaag deel ik met jullie mijn recept voor kippensoep met nootmuskaat en foelie die je zelf maakt, zonder toegevoegde bouillonblokjes dus. Niet dat ik anti-bouillonblokjes bent, maar zonder kan ook.
Deze kippensoep was trouwens gelijk een mooi excuus om mijn nieuwe Soup Passion kommen van Villeroy & Boch uit te proberen. Deze ‘Asia’-uitvoering heeft niet alleen handige inkepingen voor je lepel of stokjes, er zit ook nog een dekseltje op waar je garnituren op kunt serveren. De soep blijft daardoor langer warm en de garnituren blijven langer knapperig. De kommen doen het trouwens ook heel goed als je er noedels in serveert, weet ik inmiddels uit ervaring. Een overzicht van de hele collectie vind je hier.

Wat een heerlijk receptje! Komt zeker van pas dit seizoen.
Wat een heerlijke kippensoep … brengt mij terug naar de smaak van mijn moeders kippensoep
😋
Wat super om te lezen, dat zijn de beste smaken!
Vraagje. Wat bedoel je met 4 foelie heel? Het complete omhulsel van een nootmuskaatnoot of het enkele piezeltje dat je in de zakjes van Verstegen terug vindt?