Wie denkt aan coq au vin denkt gelijk aan een Franse kookklassieker en dat is volledig terecht. Ik maakte het ooit voor het eerst in Frankrijk toen we bij vrienden op bezoek waren en dat was een enorme klus, de haan (want dat is dus een ‘coq’) stond namelijk dagenlang te stoven op een klein vuurtje. Toen we eenmaal aan tafel konden was het resultaat verbluffend, maar de tijdsduur motiveerde me niet om het thuis nog eens te maken.
Tot een van jullie me een paar weken geleden vroeg of ik eens coq au vin wilde maken. Vlak daarvoor had ik het nieuwe kookboek De Bijbel van de Franse Keuken van Alain Caron binnen gekregen en daar stond warempel een recept voor in, kon natuurlijk ook bijna niet anders. En wat schetste mijn verbazing, de bereidingswijze was volgens Alain een fluitje van een cent. Ik dus aan de slag, nadat ik eerst even een haan van 1,5 kg had besteld bij mijn slager die daarvoor weer zijn poelier inschakelde. Ook dat was een fluitje van een cent, want hanenvlees is er genoeg. We eten het alleen vrijwel niet, omdat we altijd maar kip willen in Nederland. Zonde! Want het is super smakelijk, zeker als je het in dit gerecht bereidt.
Over De Bijbel van de Franse Keuken
Voordat we gaan koken wil ik nog even iets kwijt over Alain’s Bijbel van de Franse Keuken. In dit kookboek vind je 180 recepten uit de Franse keuken. Je maakt daarbij echt een reis door Frankrijk, want de recepten zijn niet per categorie ingedeeld maar per gebied. Denk aan Normandische appeltaart uit Noord-West Frankrijk, l’aligot uit Noord-Oost Frankrijk, steak tartare en deze coq au vin uit Centraal Frankrijk, tartiflette uit Zuid-Oost Frankrijk en salade van gekonfijte eend uit Zuid-West Frankrijk.
De recepten zijn helder en beknopt beschreven en her en der vind je handige tips en how to’s. Hoe je bijvoorbeeld een artisjok schoonmaakt of vinaigrette maakt.
Het boek heeft een handzaam formaat, een handig leeslint en barst uit zijn voegen van de culinaire Franse kookinspiratie. Ik vind het echt een aanrader voor iedere liefhebber van de Franse keuken, of je nou een beginnende of meer gevorderde thuiskok bent.
Zo, en dan gaan we nu eens even met die haan aan de slag.
Dat ga ik zeker eens proberen! Dank voor t delen👌
Leuk Olga! Laat je me weten hoe het gesmaakt heeft?
Ik vind dat het vlees er erg bleek uitziet ondanks de rode wijn, hopelijk doet het niets aan de smaak af. Maar gaat dit zeker maken. Groet Els
Doet zeker niets af aan de smaak ;-). Het vlees wordt ook niet dieprood, maar licht roze gekleurd.
Heb je tips voor wat je erbij kan eten?
Brood om in de saus te dopen en een groene salade.