Afgelopen week was ik geveld door een fikse verkoudheid. Gelukkig voel ik me inmiddels elke dag weer wat beter, dus hopelijk ben ik er voorlopig van af. Deze week draait daarom om herstellen, opladen en mijn lichaam voeden met pure, gezonde gerechten die ook nog eens heerlijk smaken.
En als ik zo eens om mij heen kijk, ben ik niet de enige die aan het herstellen is van het gehoest en geproest. Dus daar heb ik rekening mee gehouden in het weekmenu, even lekker opladen met z’n allen.
Fijne week en eet smakelijk!
Liefs, Francesca
Maandag
Volkoren spaghetti met geroosterde groenten en walnoten
Een makkelijke start van de week met veel vezels, gezonde vetten en geroosterde smaken. De walnoten geven een fijne bite en de groenten maken het bord lekker kleurrijk. Ideaal als je iets voedzaams wilt zonder gedoe.
Mealprep: De saus kun je makkelijk in een grotere batch maken en dan per portie invriezen.
Meer vegetarische pasta recepten vind je hier.
Dinsdag
Kip kerrie met kokos en amandelen
Comfortfood voor de dinsdag met een romige saus en zachte kerriesmaken. Serveer met zilvervliesrijst voor extra vezels. Light kokosmelk houdt het gerecht lichter zonder in te leveren op smaak.Voege optioneel extra groenten toe als bijgerecht. Denk bijvoorbeeld aan een komkommer raita met koriander of roergebakken broccoli met knoflook en tomaat.
Mealprep: Maak een extra portie van de kip kerrie en vries die in.

Woensdag
Romige kikkererwtensoep met knoflook en rozemarijn
Deze kikkererwtensoep is vol van smaak en fluweelzacht zonder room. De rozemarijn en knoflook geven diepte, de kikkererwten zorgen voor vulling en eiwitten. Een geweldige vegetarische soep om je weer wat kracht te geven halverwege de week.
Mealprep: Ideaal ook om meerdere dagen mee te lunchen. Combineer de soep iedere dag met een ander bijgerecht. Dag 1: zuurdesembrood met gegrilde groenten. Dag 2: volkoren crackers met cottage cheese en komkommer. Dag 3: volkoren pitabrood met rucola, groentespread of hummus en olijven.
Meer vegetarische soeprecepten vind je hier.

Donderdag
Zoete aardappelsalade met broccoli, bulgur en granaatappel
Fris, vullend en bomvol textuur. De zoete aardappel is zacht, de broccoli beetgaar, de bulgur nootachtig en de granaatappelpitjes zorgen voor een frisse punch. Een salade die echt als maaltijd telt.
Mealprep: Ook lekker als mealprep lunch voor meerdere dagen. Eén keer maken is minstens drie keer lunchen.
Vrijdag
Een vrolijke mix die het beste van twee werelden samenbrengt. Kruidig, snel gemaakt en heel geschikt voor een relaxte vrijdagavond. En eventuele kinderen aan tafel worden er ook gelukkig van ;-). Kies voor kipshoarma als meest voedzame optie. Voeg ook gerust extra groenten toe. Denk aan spitskool, wortel en doperwten voor vezels, kleur en bite.

Zaterdag
Krokante visburger met paddenstoelen en appel-tijmchutney
Weekend en zin in iets speciaals. De visburger is knapperig, de paddenstoelen geven umami en de appel-tijmchutney maakt het geheel rond. Heerlijk als lunch.
(Adv) De Iglo Viskraam producten zijn de komende anderhalve week in de aanbieding met 25% korting, ideaal om een voorraadje in te slaan.
Zondag
Appelcake met amandel en cranberries
Bij een gebalanceerde leefstijl horen ook genietmomenten. Het eten van een stukje van deze amandelcake valt daar zeker onder voor mij. Zacht, fruitig en precies zoet genoeg.
Mealprep: De appelcake hoeft echt niet in één keer op. Na het bakken, en afkoelen, vries ik daarom altijd punten in.
Meer bakrecepten met appel? Hier vind je ze allemaal.

Meer receptinspiratie nodig? Hier vind je al mijn recepten en met de zoekfilters kun je heel makkelijk filteren op basis van je voorkeuren.